O mnie

Moje zdjęcie
Długosiodło, Mazowsze, Poland
carantoni@o2.pl tel.604931150

niedziela, 9 czerwca 2013

40-lecie Nadleśnictwa Wyszków

Wiosennym przedpołudniem, 24 maja, na placu przed Nadleśnictwem Wyszków licznie zgromadziły się osoby oczekujące na uroczyste sympozjum dotyczące historii Puszczy Białej i Nadleśnictwa Wyszków.

Sympozjum prowadził Paweł Sztompke, dziennikarz Polskiego Radia. Gości przywitał Nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski wraz z Zespołem Sygnalistów Myśliwskich Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie „Akteon”. Nadleśniczy przywitał serdecznie wszystkie zgromadzone osoby oraz przypomniał o ciekawym fakcie - Nadleśnictwo Wyszków w czasie 40 lat swojego istnienia, mając siedzibę w tym samym budynku, należało do 4 dyrekcji Lasów Państwowych - w Siedlcach, Białymstoku, Olsztynie i w końcu w Warszawie.

Uroczystość uświetniło wiele lokalnych zespołów i chórów - goście mieli możliwość zapoznać się z dorobkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie, zespołu ludowego „Kurpie Białe” z Rząśnika, chórami z I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Wyszkowa. Niezwykle ciekawie o Puszczy Białej mówił prof. Henryk Samsonowicz, który przypomniał zebranym jej dzieje w ciągu wieków. O historii Nadleśnictwa opowiedziała mgr inż. Ewa Kaczyńska, na co dzień inżynier nadzoru Nadleśnictwa Wyszków.

Finałem uroczystości było odsłonięcie tablicy pamięci inż. Pantaleona Choińskiego, pierwszego Nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków. Jak powiedział Nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, był to wyjątkowy leśnik, wykonujący swoją pracę z zamiłowaniem i odpowiedzialnością. Tablicę odsłoniły córki inż. Choińskiego, obok posadzony został dąb.

Nadleśnictwo Wyszków składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom uczestniczącym w uroczystości za pamięć i obecność oraz wszystkim, którzy pomogli ją zorganizować.

/  tekst za pozwoleniem i z błogosławieństwem Karoliny Gizińskiej - dzięki serdeczne :)
ps przepraszam za przeogromną liczbę zdjęć ale to dlatego że nikogo nie chciałem pominąć a i obowiązek dokumentalisty mi na to nie pozwolił ;)  /1 komentarz:

  1. Piękna rocznica Nadleśnictwa Wyszków i super zdjęcia

    OdpowiedzUsuń